Express Heroes vs Novichem

Express Heroes
2 - 5

Choć porażka z FAMUR SA pozbawiła szans Novichem na mistrzostwo, wciąż mieli oni o co grać w ostatniej serii gier. Zwycięstwo nad Express Heroes, przy porażce Netology mogło bowiem dać im tytuł wicemistrzowski. Jako, że Novichem w obecnym sezonie tracił punkty wyłącznie ze ścisłą czołówką, niewiele było przesłanek by sądzić, że zgubi punkty za finiszu rozgrywek. Początek meczu był jednak niespodziewany – po 7 minutach to Express Heroes prowadził 2:0. Jak się okazało były to jednak dobre złego początki, bowiem faworyt po przespanym początku obudził się i jeszcze przed przerwą po dublecie Adam Kowalczyka doprowadził do remisu, a zwłaszcza gol do szatni na 2:2 był ważny z psychologicznego punktu widzenia. Po przerwie Express Heroes walczył o to by odzyskać prowadzenie, jednak dwukrotnie nadział się na kontry rywali i  po stracie dwóch goli już nie odwrócił losów spotkania. Zgodnie z przewidywaniami Novichem sięgnął po trzy punkty, jednak drugi warunek, a więc porażka Netology nie został spełniony, zatem zajął on ostatecznie trzecie miejsce w sezonie Zima 2023.